Forma

Forma

By on Kwi 11, 2015 in Blog |

Dziś prezentujemy Państwu schody Pajęczyna wykonane ze stali nierdzewnej. Lekka konstrukcja przenosząca obciążenia na zasadzie kratownicy składa się z rur nierdzewnych z „losowo” rozrzuconym wypełnieniem. Dzięki niezwykle przemyślanej budowie schody mocowane są TYLKO do podłogi i do sufitu w klatce schodowej. Przy gabarytach 3 x 2 x 3 metry nie potrzeba tu żadnego wspornika w ciągu biegu.

Schody nierdzewne z rurami wypełniającymi

Schody widok od spodu

 

Stopnie wykonane są z litego drewna dębowego, szczotkowanego i lakierowanego pod kolor. W stopnicach wykonano frezowanie umożliwiające osadzenie pasków diodowych oraz zamocowano rotule do balustrady.

Schody widok na stopnice i balustradę szklaną

Stopnice z drewna dębowego

 

Schody obudowane są balustradami z szyby bezpiecznej hartowanej.

Widok na klatkę schodową z widocznymi stopnicami oraz balustradami

Balustrada obudowująca bieg schodów

 

Klatka schodowa jest obudowana szkłem, przez co oddzielona zostaje od reszty pomieszczeń zarówno fizycznie jak i akustycznie.

Widok na schody od strony konstrukcji

Tafla szkła okalająca klatkę schodową

 

Mocowanie konstrukcji jest prawie niewidoczne, a jednak z powodzeniem przenosi olbrzymie obciążenia wynikające z dźwigni która działa po obciążeniu skrajnych elementów konstrukcji tj. spoczniki. Schody są w 100% stabilne i ani drgną nawet kiedy przechodzi po nich jednocześnie kilka osób.

Widok na rury wraz z mocowaniem biegu schodów do podłogi

Mocowanie biegu do podłogi